TAMPODRUK

Nadruki na różnych przedmiotach użytkowych, dekoracyjnych czy gadżetach zwiększają ich atrakcyjność oraz podnoszą estetykę. Mogą też przekazywać rozmaite treści, począwszy od unikalnych dedykacji, przez reklamę po praktyczne informacje. Zależnie od rodzaju materiału do nanoszenia grafik wykorzystuje się różne techniki drukarskie. Jedną z nich jest tampodruk.

Co to jest tampodruk?

Wśród wielu metod powszechnie stosowanych nanoszeniu grafik na rozmaite podłoża znajduje się też tampodruk. Co to jest za technika i na czym polega? Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż w najprostszym rozumieniu jest to nanoszenie farby na podłoże za pomocą specjalnego tamponu.

Tampodruk przypomina stemplowanie, z tym że zamiast sztywnego gumowego nośnika stosuje się miękki i elastyczny, zazwyczaj wykonany z silikonu. Dzięki temu doskonale dopasowuje się on do nierównej powierzchni, zapewniając bardzo jej bardzo dokładne pokrycie farbą. Tampony mogą mieć różne kształty, a zależnie od typu wykorzystywanej tamponiarki, nadruk jest wykonywany w jednym lub kilku kolorach.

Zastosowanie tampodruku

Gdzie wykorzystuje się tampodruk? Zastosowanie tej techniki jest powszechne przy dekorowaniu i znakowaniu produktów wykonanych z metalu, drewna, tworzywa sztucznego, skóry, ceramiki lub szkła. Stosuje się go również do znakowania farmaceutyków oraz żywności, co sprawia, że jest uniwersalny. Jego zaletą jest możliwość wykonania czytelnego i bardzo trwałego wzoru na niemal każdej powierzchni – także nierównej, wyokrąglonej czy chropowatej.

Tampodruk gwarantuje też bardzo dobrą rozdzielczość oraz niezwykle wysoką odporność na ścieranie czy usuwanie środkami chemicznymi. To technika idealna do znakowania długopisów, breloczków, otwieraczy, pendrive’ów i innych drobiazgów.

Cennik tampodruku

Tampodruk jest tanią techniką drukowania. Koszt wykonania jednego produktu jest zróżnicowany i zależy od czynników takich jak liczba kolorów, liczba uderzeń stempla czy ilość sztuk w zleceniu. Przy dużych nakładach monochromatycznych motywów cena za sztukę wynosi nawet kilka lub kilkanaście groszy. W celu dokładnej wyceny zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

tampodruk